e-shop [ Nákupný košík ~ Prihlásenie ]  Mapa stránky ~ Napíšte nám
Merkur slovakia s.r.o.

Import a export

Goldoni – Technológia ako vášeň

Sídlo spoločnosti

Technológia Goldoni, na ktorej sú jej stroje založené, vyplýva z lokality kde spoločnosť Goldoni S.p.A. pôsobí. Oblasť Modena, kde spoločnosť sídli je známa vinárska oblasť a preto podnik produkuje väčšinu svojich strojov najmä s týmto zameraním. Okrem toho spoločnosť Goldoni S.p.A., z dôvodu požiadaviek trhu upravila svoj výrobný program na výrobu komunálnych a lesných traktorov s výkonom do 106 k. Stroje vychádzajú z kvalitnej koncepcie vinohradníckych traktorov.

Historický traktor

Spoločnosť Goldoni je uznávaným výrobcom traktorov a špeciálnych vozidiel už viac ako 75 rokov, ktorá sa riadi filozofiou svojho zakladateľa Celestina Goldoniho „ Vysoká kvalita strojov predurčujúca dlhú a spoľahlivú prevádzku a precíznosť pri práci“.

Firma vznikla vyrobením prvej motorovej zavlažovacej pumpy v roku 1926. V roku 1950 Goldoni S.p.A., začala sériovo vyrábať prvý dvojkolesový traktor, predchodcu legendárneho typu EXPORT vyrábaného v rokoch 1967 – 1969, ktorých sa celkovo vyprodukovalo a predalo 30 000 kusov. Séria EXPORT presvedčila o svojej kvalite natoľko, že nasledovný model UNIVERSAL sa v roku 1969 predal v množstve 50 000 kusov.

Pracovný tím Goldoni

Spoločnosť Goldoni S.p.A., v súčasnosti vo svojom závode zamestnáva 400 ľudí, ktorí v perfektnej súhre vyrábajú traktory menších rozmerov ale samozrejme vo vysokej kvalite a s prvkami, ktoré je možné vidieť len u veľkých strojov.

Na slovensku je značka Goldoni zastúpená našou firmou len krátku dobu ale aj vďaka nadštandardnej spolupráci s českým partnerom úspešne pôsobí na náročnom trhu i z dôvodu ľahkej a rýchlej dostupnosti náhradných dielov, jednoduchému ale najmä lacnému servisu a nízkej nadobúdacej hodnote.

Späť na Import a export

Bezplatná linka